הסנסנים

זנים מומלצים, איסוף, אחסון והשרייה

בראש ובראשונה כולנו חייבים תודה גדולה להרצל אוסטר מקיבוץ בית ניר, הקולע שהחייה את מלאכת הקליעה החדשה בארץ והביא לשימוש את החומר הפופולרי ביותר כיום לקליעה בארץ - הסנסנים.
הרצל התנסה בקליעה בחומרים שונים, הוא העמיק בתחום ואף החל ללמד קליעה. אי שם בשנות השמונים במאה הקודמת (לפני כ 40 שנה), הוא העביר סדנת קליעה אצל הקולעת רותי דניב בקיבוץ מעגן. רותי באותם ימים שילבה את סנסני התמר בפרויקט אריגה שעשתה. כשהרצל ראה את הסנסנים הוא הסתקרן והחליט לנסות לקלוע מהם סל.
הרצל מספר שכבר למחרת הוא קלע את הסל הראשון שלו מסנסנים. בהמשך התנסו רותי והרצל בקליעה עם הסנסנים מהזנים השונים של התמרים, הם השרו אותם במים, ניסו עליהם טכניקות שונות של קליעה, וכך במהלך השנים התפתח בארץ ג'אנר חדש של קליעה בסנסנים. רותי דניב גרה ומלמדת קליעה במושב אניעם בגולן. הרצל התמסר מאז לקליעה בסנסנים ולא מפסיק לפתח אותה עם השנים. הוא לימד, ועדיין מלמד, הרבה מאוד תלמידות ותלמידים, גם אני זכיתי ללמוד אצלו, זוהי חווית לימוד מקצועית שאין כדוגמתה!

זני הסנסנים לקליעה

לא כל זני התמר נוחים לקליעה.

אמרי – הזן הטוב ביותר לקליעה. הוא מתרכך היטב במים, סנסניו ארוכים וישרים יחסית, בעלי חתך רבוע, והם מסודרים בצורה יפה על הידה. התמר אינו מוצלח מבחינה מסחרית ולכן כמות עצי האמרי הולכת ופוחתת.

חיאני – התמר הלח. הסנסנים מתרככים היטב במים, הם בעלי צורה פרועה מעט ולכן זה בא לידי ביטוי בסל שמקבל מראה קצת פרוע.

איסוף

גדיד התמרים מתחיל בסוף הקיץ ונמשך לתוך הסתיו. את האמרי גודדים יחסית מאוחר, בדרך כלל מיד אחרי חג הסוכות בעמק בית שאן וקצת מאוחר יותר בעמק הירדן. הגודדים מנערים את התמרים לתוך דולב ומשליכים את הידה. עד לפני כמה שנים היינו מגיעים למטעי התמרים במהלך הגדיד (בתיאום עם החקלאים כמובן) ואוספים את הידות העירומות. האיסוף חייב להיות לפני בוא הגשמים כדי שהידות לא יירטבו ויתמלאו בבוץ. היום גדל מאוד הביקוש לידות של אמרי ורוב מגדלי התמרים מוכרים את הידות. מחירן הוא סביב 5 ₪ לידה. ייתכן והכסף שיקבלו על הידות יעזור להם לשמור על האמרי שלא ייעלם לגמרי. חלק מהמגדלים אוספים את הידות למחסן, מה שמאפשר להגיע במהלך כל השנה ולא רק בזמן הגדיד שגם כך הוא זמן עמוס למגדלי התמרים.

לרכישת ידות בטירת צבי, אבנר 050-7648379

אחסון

את הסנסנים אני גוזמת בבסיסם, הכי קרוב שאפשר לחיבור עם הידה, וקושרת אותם היטב בחבילות. את הידות היפות אני שומרת לא גזומות כדי לקלוע מהן אהילים וסלי ידה. כל אלו נכנסים למחסן, מוגן מגשם ומשמש. זהירות ממכרסמים שאוהבים לכרסם ולקצר את הסנסנים! הסנסנים ראויים לשימוש רק שלושה חודשים לפחות אחרי הגדיד (ועדיף אף יותר). פחות מכך הם לא יתרככו מספיק בהשריה.

מומלץ להסיר את הכפתורים (העוקץ שמחבר את התמר לסנסן) לפני ההשריה.

השריה

זמני ההשריה משתנים בהתאם למזג האוויר. בקיץ מספיק להשרות 24 שעות, בחורף כדאי יותר, אפילו כ 30 שעות.

את הסנסנים מניחים בתוך אמבטיה/ פיילה/ גיגית גדולה/ אדנית ללא חורים/ צינור רחב עם סגירה/ חבית פלסטיק… או כל כלי קיבול אחר שמצאתם, ועליהם יש להניח משקולת (אבן כבדה או לבנה) כדי שלא יצופו.

אחרי זמן ההשריה מוציאים את הסנסנים מהמים, מעמידים אותם, מסירים את החוטים שקשרו אותם, ושוטפים היטב במים. נותנים למים להינגר כשהסנסנים עדיין עומדים. לאחר כשעה (בקיץ כחצי שעה) עוטפים אותם היטב בשמיכה.

אם עדיין לא הסרתם את הכפתורים, זהו זמן טוב לעשות זאת, לפני שהסנסנים נכנסים לשמיכה.

כדאי לתת לסנסנים לשהות בשמיכה עוד 4-6 שעות. זה גורם להם לספוג טוב יותר את הלחות. אם לא הצלחתם לקלוע בזמן המתוכנן או שנשאר לכם חומר רטוב אפשר להשאיר את הסנסנים בשמיכה ליום הבא.

כמה זמן אפשר להשאיר את הסנסנים רטובים? ככל שהסנסנים מחכים יותר זמן בשמיכה הם נהיים כהים יותר ומתחילים בתהליך של רקבון. יום-יומיים, זה סביר, מעבר לזה האיכות שלהם נפגעת. כדאי להיות איתם בקשר ולהרגיש מה מצבם, זה גם תלוי במזג האוויר. בקיץ אני אכסה את הסנסנים במגבת לחה בזמן הקליעה ולפעמים גם בזמן ההמתנה.

כמה פעמים אפשר להשרות את הסנסנים? עדיף כמובן לקלוע בסנסנים שהושרו פעם אחת, הצבע שלהם יהיה בהיר ורענן יותר. אך אם לא הצלחתם לקלוע בהשריה הראשונה (אני יודעת, זה קורה הרבה לאימהות) אווררו את הסנסנים כמה שיותר מוקדם וכשתשרו אותם שוב נסו לעמוד בלוח הזמנים המינימלי להשריה.

תפריט